سوله

سوله ها در ابعاد و متراژهای گوناگونی ساخته می شوند که این بستگی به نوع نیاز و خواست خریدار است , کارفرما با تعیین انتظارات خود می تواند سازه متناسب با هدف و کاربریش تحویل بگیرد .

سوله و خصوصیات آن

سوله ها سازه هایی می باشند که از هر نظر با دیگر سازه ها متفاوت می باشد. سوله ها معمولا برای کار های صنعتی و بزرگ کاربرد دارند. قاب این نوع سازه ها معمولا با سایر سازه های دیگر متفاوت می باشد. سوله ها دارای ستون هایی با ابعاد بزرگ می باشند به همین دلیل برای اجرای انها از پروفیل هایی که در بازار هستند نمی توان استفاده کرد و باید جهت ساخت سوله ها اقدام نمود.

یکی از انواع سوله ها سوله فوق سبک صنعتی است , این نوع سوله ها که وزنی سبک و قیمتی مناسب ساخته می شوند در مواردی چون کاربری های صنعتی , تولیدی ها , سردخانه ها و انبارها و.. به کار گرفته می شوند .

سازنده سوله سبک با به کارگیری تکنیک های سبک سازی سوله می تواند سازه ای همانند سوله سبک قوسی طراحی نماید و آن را با دانش بالایی که در این زمینه دارد بسازد و به خریدارر تحویل دهد . خریداران در این میان می توانند سوله سبک دست دوم نیز تهیه کنند این در مواردی است که کیفیت سازه چندان مهم نباشد .

آنچه که در سوله ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است قیمت آن است , سوله ارزان بیش تر مورد استقبال قرار می گیرند البته قیمت پایین سازه نباید موجب کاهش کیفیت آن گردد .

نصب سوله

معمولاً اتصال اغلب قسمتهای یک سوله بوسیله پیچ و مهره و در مواردی نیز از طریق جوش انجام می‌گیرد. به دلیل اینکه تمامی قطعات سوله در کارخانه ساخت بالا ساخته می‌شوند و بیشتر اتصالات از نوع فلنجی بود معمولاً عملیات نصب در چند روز خاتمه می‌یابد و این امر باعث صرفه جویی فراوان در وقت و هزینه تمام شده می‌گردد.
یکشنبه 26 فروردین 1397
بؤلوملر :